Du-te la...

ANGAJĂM!

Încărcător-descărcător pe platforma chimică.

Salariu de până la 2300 lei net

Telefon 0756120383

Curierul de Vâlcea pe YouTubeRSS Feed

17 decembrie 2018

La Trofeul Carpați de la Cluj, cadetele au urcat pe prima treaptă a podiumului


La finele săptămânii trecute, la Cluj s-a derulat o nouă ediție a Trofeului Carpați. Spre bucuria suporterilor handbalului feminin, lotul național de cadete a urcat pe prima treaptă a podiumului, după rezultatele bune obține în meciurile cu naționalele similare din Turcia, Muntenegru și Austria. Lotul de cadete este pregătit de Carmen Buceschi (antrenor principal), Mia Rădoi (antrenor secund), Liliana Ștefan (antrenor secund), Vlad Nițoi (antrenor secund) și Florentina Tonița (maseur).

Corina Lupei – cel mai bun jucător al competiției

Urmare a evoluțiilor bune de la Cluj, Corina Lupei de la Centrul Național Excelență de la Vâlcea a fost desemnată Most Valuable Player (cel mai bun jucător). Evoluții apreciate au mai avut Valentina Ion, Andreea Țîrle
Ana Stana (toate de la CNOE), dar și Alicia Gogîrlă (de la Chimia). Lotul lărgit al naționalei de cadete este format din: ANREEA AILINCĂI (CS Chimia/CNE Rm. Vâlcea, AVERCIUC TAISA (L.P.S Suceava), BADEA ALEXANDRA (CS Unirea Sânnicolau Mare), BICHIR MĂLINA (Danubius Galați/CNE Brașov), BOGDAN BIANCA (CSS Făgăraș/CNE Brașov), BORȘ OANA
(ASC Corona 2010 Brașov/CNE Brașov), CÂMPEAN DALIA (CSS Petroșani), CAZACU ANA (L.P.S Brăila), CERCEL ARIANA (CSS Dr. Tr. Severin/CNE Rm. Vâlcea), CIUCHIATU ALINA (L.P.S Târgu Jiu/CNE Rm. Vâlcea), COMAN ANDREEA (CSS 6 București), COȘARCĂ TANIA (Pegasus Tg. Mureș), CSAVAR ZSOFIA (CSM București), DARIE SARAH AIDA (Art Galați), DATCU CLAUDIA (CSS 6 București), DAVID BIANCA (CSS Viitorul Cluj), DRĂGAN ALINA (L.P.S Banatul Timișoara/CNE Brașov), DUMITRU DIANA (LPS Viitorul Pitești), EILER IULIA (United Galați), FIZESAN CLAUDIA (CSS Viitorul Cluj), FLOREA CRISTINA (ACS Kira Târgoviște/CNE Rm. Vâlcea), GAVRILĂ ANCA (Olimpic Tg. Mureș), GHEORGHE ROBERTA ANDREEA (CSM București/CNE Rm. Vâlcea), GHEORGHE ROBERTA ȘTEFANIA (Gr. Șc. Energetic Rm. Vâlcea/CNE Rm. Vâlcea), GHERGHE ALEXIA (CSS Hunedoara/CNE Rm. Vâlcea), GHERGHICEANU MARIA (CSS 2 București), GHIȚĂ ANDREEA (L.P.S Pitești), GOGÎRLĂ ALICIA MARIA (C.S. Chimia Rm. Vâlcea), GOLANU DIANA (ASC Corona 2010 Brașov), GROZA ADINA (Phoenix Baia Mare), HĂRDAUȚ ROMINA (CS Unirea Sânnicolau Mare), IMRE SZENDE (CSS Sfântu Gheorghe/CNE Brașov), ION VALENTINA (HCM Craiova/CNE Rm. Vâlcea), KOCIS TAMARA (Arena Tg. Mureș), LĂCĂTUȘ CARLA (Olimpic Tg. Mureș), LUNG CRISTINA (CSS Viitorul Cluj), LUPEI CORINA (Arena Tg. Mureș/CNE Rm. Vâlcea), MACHIA MARA (CSS Viitorul Cluj), MARICA ELENA (C.S Chimia Rm. Vâlcea/ CNE Rm. Vâlcea), MARICA ELENA (C.S. Chimia Rm. Vâlcea/CNE Rm. Vâlcea), MARIN RAISA (ASC Corona 2010 Brașov), MARINCEA ARINA (ACS Transilvania Brașov/CNE Brașov), MASTAN ANA MARIA (CS Seini), MIU BIANCA (United Galați), MUNTEAN LAVINIA (CSS Mediaș), NEACȘU BIANCA (Gr. Șc. Energetic Rm. Vâlcea/CNE Rm. Vâlcea), NEAGU ANA MARIA (CSS Slobozia), NECULA REBECA (ASC Corona 2010 Brașov), NICULAUA MIRUNA (ASC Corona 2010 Brașov), OLARU ADELINA (ACS Transilvania Brașov), OPREA LARISA (CSS Bacău), PĂCURARIU LUISA (L.P.S Sebeș), PÂRVU DORINA (United Galați), PERIANU ALEXANDRA (L.P.S. Brăila), PETRE NICOLETA (L.P.S. Brăila/CNE Brașov), PETREA DIANA (ACS Transilvania Brașov/CNE Brașov), PETRESCU MĂLINA (C.S. Chimia Rm. Vâlcea), PETRESCU OANA (Phoenix Baia Mare), POPICĂ ELENA (CSS Sfântu Gheorghe/CNE Brașov), PRESCURĂ ANDREEA (Danubius Galați/CNE Brașov), RĂDOI RALUCA (ASC Corona 2010 Brașov), ROOSZ SUBA KARINA (CS Unirea Sânnicolau Mare), RUS SARA (CSS Petroșani/CNE Rm. Vâlcea), SAMSON ANA MARIA (HC Buhuși/CNE Brașov), SANDU ANDREEA (L.P.S Iași), SANDU CRISTINA (CSS 6 București), SĂRĂȚEANU BIANCA (CSM București), SMĂU LIANA (ACS Transilvania Brașov/CNE Brașov), ȘOREANU VALENTINA (CSS Slobozia), STANA ANA MARIA (C.S. Chimia Rm. Vâlcea), STOICA CRISTINA (CSS 6 București), STOICA ȘTEFANIA (CSM București), SURDU LAURA (L.P.S Brăila), ȚÂRLE ANDREEA (CSS Petroșani/CNE Rm. Vâlcea), TOMA ROXANA (CSM București), TONE ȘTEFANIA (HCM Craiova), TRÂNTEA DARIA (Phoenix Baia Mare), TUDOSĂ ADELINA (L.P.S Pitești/CNE Rm. Vâlcea), VASILE NAOMI (CSS Slobozia), VLĂDĂȘEL REBECA (Liceul Teoretic „Traian Vuia” Reșița), VOICA BIANCA (L.P.S. Pitești/CNE Brașov), ZAHA ALEXANDRA (Phoenix Baia Mare).

Print Friendly, PDF & Email

Comentarii

mesaj(e)

Mai multe articole de la Handbal

%d blogeri au apreciat: